-

bozenan : Dobrym słowem i pistoletem załatwisz dużo więcej niż samym dobrym słowem

Lepiej już psem być, oj lepiej

Ostatnie tygodnie wprawiają mnie w stan następujący: wieczorem, po pracy i życiu, moje czynności życiowe i możliwości intelektualne kurczą się do jednej możliwości: skrolowania fejsbuka. To jest oczywiscie żałosne, ale ilość spraw i relacji, które mam w ciągu dnia, zmusza mnie, w geście samoobrony, do chwil wyłączenia mózgu. Jednak ten facebook nie jest taki całkiem PH obojętny, bo po niedawnych lekturach niektórych umieszczanych tam postów, doszłam do wniosku, który wyłuszczyłam w tytule. Z dwóch powodów. 

1. Kiedy czytam o inicjatywie kobiet, które gdzieś w okolicach pojezierza gorzowskiego spotykają się w każdą pełnię celem - uwaga cytuję - zaślubin siebie. Niestety nie wiem co to dokładnie znaczy, mogę tylko domyślać się, jak wygląda potem noc poślubna, ale poziom żenady wzrasta w takim tempie, że patrzę potem na mojego psa i mówię: oj Buba, jak ty masz dobrze w życiu, jesteś takim zwykłym psem

2. jestem zapisana na rzeczonym fejsbuku do zamkniętej grupy dla jakichś tam kobiet z mojej dzielnicy i niemal codziennie muszę obserwować to, co kiedyś zwało się maglem. Ale czasem panie mają ochotę porzucić temat paznokci, lekarzy specjalistów, fryzjerów, nauczycieli z przedszkola i szkoły i pragną pomagać. I tak powstał wątek o pijaczce, która snuje się po dzielni z psem u boku. Jedna z mam spać nie może gdy myśli o losie tego psa i w odruchu desperacji postanowiła go tej pijaczce odebrać i powalczyc o lepszy los czworonoga. Poprosiła więc koleżanki, żeby pomogły jej zlokalizować tę pijaczkę z psem, po czym wywiązała się dyskusja o pijaczce i jej złym traktowaniu zwierzęcia i porady, żeby nie dawać tej pijaczce karmy dla tego psa, bo podobno one sama te karmy zżera a psu nic. 

No więc wtedy nie wytrzymałam i zrobiłam coś,c zego staram się nie robić, czyli włączyłam do tej absurdalnej dyskusji i zwróciłam paniom empatycznym uwagę, że może ona te karmy je z głodu i może jej też by się przydała pomoc, mimo, że jest tylko człowiekiem?

Jak myślicie, z jakim skutkiem? Tak, dobrze myślicie. Lepiej ci kobieto byłoby tym psem być. 

 tagi: pieskie życie 

bozenan
14 marca 2019 17:09
8     1103    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @bozenan
14 marca 2019 17:44

Oj, świerzbią czasem paluchy na FB, świerzbią. Ale milcz serce, psem być trzeba.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @bozenan
14 marca 2019 17:54

Kultura idiotów - ks. prof. Andrzej Zwoliński

jest tam przypowiesc ze jeden z .... greckich herosow wraca do domy i go wiedzma uwiezila a zaloge statku zamienila w swinie.

.....po spelnieniu oczekiwn wiedzmy heros moze odczarowac zaloge i wracac do domu. 

.....lapie jednego zaczarowanego z wielkim trudem i odczarowuje a on do niego z ..... pretensjami czego mu to zrobil.

.....zycie swini jest takie proste...zerzre co chce i gdzie chce.... i tak dalej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @bozenan
14 marca 2019 17:55

Myślę że fb ma pewien sens gdy grupę zamkniętą utworzą osoby które i tak się dobrze znają a z różnych powodów życiowych taki punkt spotkania jest im wygodny. 

Byłam przez kogoś konkretnego zaproszona no i grupa jest tematyczna. Jak na razie wszyscy to ograniczenie szanują. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @Maryla-Sztajer 14 marca 2019 17:55
14 marca 2019 21:32

Dzięki FB dowiedziałam się wiele o ludziach.Pożyteczne narzędzie

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bozenan 14 marca 2019 21:32
14 marca 2019 23:15

zgadzam się... woooouuuuu... wrrrrr... jak to u człekokształtnych ;-)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gorylisko 14 marca 2019 23:15
15 marca 2019 08:28

zupełnie jak w tej sondzie ulicznej, gdy reporter zapytł jednego z mlodych i niewątpliwie wykształconych obywateli "demokratycznego państwa prawnego" (sic!), jak zareagowałby w przypadku, gdyby dowiedział się,  że na jego osiedlu mieszka homo sapiens. Zapytany wybąkał w odpowiedzi coś w rodzaju:  no, eee, tego, ja to jestem tolerancyjny, no,  eee ....  .

zaloguj się by móc komentować

bozenan @stanislaw-orda 15 marca 2019 08:28
15 marca 2019 09:45

hahaha, dobre pytanie:-))) to o reakcję na homo sapiens

 

zaloguj się by móc komentować

atelin @bozenan 14 marca 2019 21:32
15 marca 2019 10:50

Do tego nie trzeba FB. Stanisław Lem grubo przed jego powstaniem powiedział, że gdyby nie Internet, to by nie uwierzył, że na świecie jest tylu idiotów.

Z pewnych powodów (których tu nie będę wyłuszczał) stworzyłem sobie "lewe" konto na fejsie - trochę się zdziwiłem kiedy od zupełnie obcych osób posypały się zaproszenia.

Ale to nic: z tych samych powodów założyłem  "lewe" konto na Naszej Klasie. Miasto i szkoła były prawdziwe, ale klasa była też "lewa". I do tej nieistniejącej klasy zgłaszali się uczniowie!

Czego więc oczekiwać?

Faktycznie, trzeba zacząć klecić sobie budę...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować