-

bozenan : Dobrym słowem i pistoletem załatwisz dużo więcej niż samym dobrym słowem

Grosza nie zarobią, a cnotę i tak stracą

Gdybym się spięła, to może napisałabym tekst w stylu Coryllusa, o doktrynie, hierarchiach, strategiach, grupach interesu etc. Ale, że nie mam siły na spinę, napiszę coś z perspektywy szarego człowieka. Czyli prosto, raczej prostolinijnie.

Jest ta cecha charakterystyczna w Polakach, przenoszona jak bakteria przez "elity", które w 45 roku przyjechały tu w walonkach. "Elity", które, jak w 1940 wpadły do Lwowa, to - jak opisuje Wanda Ossowska - przez pierwsze dwa dni nic nie kradli, bo musieli najpierw ogarnąć o co chodzi w cywilizowanym świecie i do czego służą sztućce i papier toaletowy. Chodzi mi o wieczne zakompleksienie. O to stale towarzyszące  takim Mellerom, Mołkom, Jolom Pieńkowskim i innym  Prokopom poczucie niższości wobec kolorowych papierów z mitycznego zachodu. Przejawia się to na każdym kroku i jest żenujące, a przede wszystkim wkurzające, bo zakompleksieni ludzie robią wszystko, żeby swoje szajby przenieść na innych i wmówić innym, że też tak mają.

Eurowizja, na której Polska gości już chyba od 1994 roku jest jednym z miliona takich obszarów, gdzie ujawnia się ta zakompleksiona zaściankowość potomków zdobywców Lwowa. Sam tzw. eurovision song contest to gówno jakich mało, ale Polacy od lat próbują doszlusować do europejskich standardów i robią to w najgorszy z możliwych sposób, czyli naśladują to, co już było, w myśl znanego i oklepanego bon motu o lubieniu tych piosenek, które już się kiedyś słyszało. 

Nie będę ze szczegółami opisywać polskich występów, dość, że rok po Conchicie Wurst Polska odpowiedziała Michałem Szpakiem, co było szczytem żenady. W 2018 roku niespodziewanie wygrywa Portugalczyk z deficytami, co Polacy odczytują, jako powrót do narodowych źródeł i w 2019 roku odpowiadają Tulią. 

O tym zespole usłyszałam jakiś czas temu na facebooku, gdy znajomi linkowali jakąś przeróbkę, chyba z Depeche Mode, wykonaną przez te dziewczyny, z komentarzami typu: łał, niesamowite! cudowne! Ponieważ wówczas nie miałam czasu odsłuchać tego kawałka, nie dowiedziałam się, o co chodzi i byłoby mi z tym całkiem dobrze, gdyby ta Tulia nie zaczęła mi w którymś momencie wyskakiwać z lodówki. No więc poświęciłam ok 3 min swojego cennego czasu i zapoznałam się z onymi. No więc powiedzieć, że szału nie było, to nie powiedzieć nic. Dorodne dziewoje nie wiadomo skąd, ubrane jak lale z Cepelii, drą gęby imitując w tle ludową nutę. To tyle. Na plus należy im policzyć brak epatowania wydatnym cycem, co miało miejsce niedawno w wielkim hicie z eurowizji  "my słowianie" duetu Donatana i Cleo. 

No i Tulia w tym roku została wybrana jako reprezentant Polski w Eurovision Song Contest 2019 w Izraelu z piosenką "Pali się" po angielsku. Nie słyszałam tej piosenki ani w wersji po polsku ani tym bardziej po angielsku, ale kilka dni temu gruchnęła na fejsie informacja, że z teledysku do tego kawałka usunięto krzyż. Występował on ok 1 sekundy w scenie w której panny maszerują po łące, na której stał sobie, zapewne od wielu wielu lat. 

Najpierw snuto teorie spiskowe, ale dziś sam menedżer zespołu wydał oświadczenie, że to oni własnoręcznie ten krzyż wymazali z teledysku, ponieważ w regulaminie eurowizji napisano, że nie wolno promować żadnych znaków promujących jakieś nielubiane światopoglądy. No i żeby skargi i zażalenia w związku z tym  kierować nie do Tulii ale do organizatorów eurowizji. Bo Tulia tylko podporządkowuje się regulaminom. 

Otóż dobrze. Ja więc życzęTulii jak najgorszego wyniku na Eurowizji. Jeśli jeszcze jest tam ktokolwiek myślący, to Tulia powinna odpaść wpółfinałach, bo zasługuje na to nie przez krzyż, czy jego usuwanie, ale za to, co robi i jak to robi ze śpiewem i muzyką. Jeśli będzie inaczej i Tulia zajmie jakieś znaczące miejsce, to uwierzę w teorie rozpowszechniane przez różnych jutuberów o kulcie szatana saturna i paktach podpisywanych przez gwizdy popu. I stanie się jasność. 

 

 

 

 tagi: tulia  eurowizja  dramat żenady 

bozenan
13 marca 2019 20:10
30     1597    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @bozenan
13 marca 2019 20:19

Może być z tego niemały skandal, jeśli w Izraelu zinterpretują, że w tekście piosenki chodzi  o pewien  pożar , który wydarzył się w miejscowości Jedwabne.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bozenan
13 marca 2019 20:46

Nie poznaje Pani ludowych strojów, ze staro piastowskiego pojezierza szczecińskiego  :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Tulia_(zesp%C3%B3%C5%82_muzyczny)

Swoją drogą zmontowali to wszystko w niecałe dwa lata mają rozmach..

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @bozenan
13 marca 2019 20:46

Widzi to pani nieprawidłowo :)

Właśnie dobrze że są te Eurowizje i że ci potomkowie wiadomo kogo mają taką a nie inną mentalność. Bo dzięki takim zjawiskom nie trzeba się wysilać, zastanawiać kto jest kto. Czy może przypadkiem chce dobrze?

Cała ta sztuka, medialny rynek o którym pisze Coryllus jest dzięki temu wyraźnie i przyjemnie zdefiniowany. Ok. Nie jest przyjemne że coś tam wyskakuje z lodówki ale ... da się! Może mi pani wierzyć lub nie ale ja do tej pory nie wiem co to jest Despacito czy coś takiego o czym bez przerwy jakiś czas temu czytałem ale nie miałem jakoś pragnienia dowiedzieć się o co chodzi :P

Ale skoro już pani poruszyła ten temat, wskazała ten charakterystyczny styl to warto zauważyć też jak doskonale weń się wpasowuje nasz rząd wraz ze świetlistą partią PiS. Te umizgi, to pragnienie żeby być bardziej europejskim niż Europa bo amerykańszczańskim są esencją tego zachowania. Ci ludzie jak Gliński i Gowin. I Morawiecki. To jest właśnie ten typ, ta sztuka, ta właśnie idea. Perfekcyjnego lizusa pedała, który da każdemu bo tak właśnie postrzega tą całą światowość by skończyć zgodnie z tytułem pani wpisu :P

zaloguj się by móc komentować

bozenan @stanislaw-orda 13 marca 2019 20:19
13 marca 2019 21:06

nie zinterpretują, krzyż już grzecznie usunęli, widać, że nie chcą się narażać

zaloguj się by móc komentować

bozenan @parasolnikov 13 marca 2019 20:46
13 marca 2019 21:08

tempo obłędne. Przeczytałam tę notkę w wiki, jeszcze mniej, jeśli to możliwe, podoba mi się ten twór.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @smieciu 13 marca 2019 20:46
13 marca 2019 21:09

Despacito to super kawałek, polecam. Nie zawsze trzeba być takim andergrandem i hipsterem w jednym

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @bozenan
13 marca 2019 21:10

Swoją drogą ,co ma Izrael do Eurowizji ... to też Europa?

zaloguj się by móc komentować

bozenan @DYNAQ 13 marca 2019 21:10
13 marca 2019 21:11

nie wiem, zawsze mnie to zastanawiało, dlaczegór również Australia jest uczestnikiem, ale jakoś nigdy na tyle, żeby to sprawdzić

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bozenan 13 marca 2019 21:11
13 marca 2019 21:25

A Izrael, Kazchstan, Azerbejdżan.. Wszak geograficznie nie znajduja się  w Europie, a uczestnicza w tym kretynskim projekcie.. Eurowizja w Izraelu, to jest dopiero cyrk połączony z kabaretem.. Normalnie dom wariatów..:) 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DYNAQ 13 marca 2019 21:10
13 marca 2019 21:53

no, a niby skąd tam wzięła się  ludność napływowa?

To już prędzej Turcja nie jest w Europie, ale widocznie w Eurowizji  mają w poważaniu  jedynie geografię ekonomiczną.

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 13 marca 2019 21:25
13 marca 2019 22:06

To nie jest Dom Wariatów ....to jest całkiem dobrze sprofilowany projekt.
Dokonywany jest "przeszczep" opcej tkanki. Pacjent wierzga, bo są odrzuty ale proces prowadzi dalej....

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bozenan
13 marca 2019 22:08

Jest to faktycznie twórczość porażająca. Może by taka nie była, gdyby nie ten Universal.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @bozenan
13 marca 2019 23:24

"Sam tzw. eurovision song contest to gówno jakich mało, ..."

Jaki pan taki kram. Konkurs Eurowizji to takie samo gowno jak Unia Europejska w obecnym ksztalcie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 13 marca 2019 21:25
13 marca 2019 23:27

I w nadchodzacych eliminacjach pilkarskich mistrzostw Europy 2020 Izrael tez jest w grupach eliminacyjnych. Konkretnie w naszej.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Draniu 13 marca 2019 21:25
13 marca 2019 23:32

A Grupa Wyszechradzka to gips?

zaloguj się by móc komentować

Marymont @DYNAQ 13 marca 2019 21:10
14 marca 2019 00:02

Prowadziłem na FB rozmowę z kimś z Izraela o tej całej Eurowizji (tzn. konkursie) i dowiedziałem się, że to jest impreza zrezeszonych, czy tam objętych zasięgiem/działaniem Eurowizji. Więc, to nie terytorialna impreza. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 13 marca 2019 21:10
14 marca 2019 08:08

Takoż samo Izrael bierze udział w eliminacjach do mistrzostw Europy w piłce nożnej, a ich kluby grają w europejskich rozgrywkach. Zresztą niedługo zaczynają się eliminacje do Euro 2020 i gramy w grupie z Izraelem właśnie. Myślę że będzie wesoło przy tej okazji.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bozenan
14 marca 2019 09:11

Kult szatana w muzyce nie jest teorią blogerów, ale faktem obserwowanych od dziesięcioleci i widać to zarówno w samej twórczości, jak i różnych działaniach dookoła niej niektórych wykonawców (nie mówiąc już o dedykowanych gatunkach, bo to jest tam powiedziane wprost).

Natomiast usunięcie krzyża z teledysku to zwykły współudział w niszczeniu KK i tyle. Przecież to jeden z głównych celów obecnego projektu "europa" (i niestety nie tylko ich).  

Mam tylko jedno pytanie. Jeśli w regulaminie tej imprezy jest dosłownie napisane "zakaz promowania symboli religijnych", to czy w trakcie trwania konkursu zamierzają pozakrywać wszystkie flagi państwowe gospodarza oraz wszelkie inne wystąpenia gwiazdy Dawida? Na pewno tak.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Szczodrocha33 13 marca 2019 23:27
14 marca 2019 09:13

I jak tu nie wierzyć w los(osowania)?

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @bozenan 13 marca 2019 21:09
14 marca 2019 09:29

Czy zna Pani tekst Despacito czy mówi  Pani  tylko o muzyce ? 

zaloguj się by móc komentować


lchlip @bozenan
14 marca 2019 13:42

Jak to dobrze nie wiedzieć co/kto to jest Tulia, cieszyć się nieoglądaniem song festivali i nie być up to date z najnowszymi wydarzeniami "artystycznymi" w Polsce.
:)

 

 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @DrzewoPitagorasa 14 marca 2019 09:29
14 marca 2019 16:53

A co to ma do rzeczy? ja raczej wybieram inną muzykę, jeśli mam taką możliwość, Despacito to jednak kawałek, którego trudno nie słyszeć, banalny jak wszystkie tego typu. A tekst? Za stara jestem, żeby się gorszyć czymś takim

 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @lchlip 14 marca 2019 13:42
14 marca 2019 16:54

tu się zgadzam w stu procentach: dobrze nie wiedzieć, co to Tulia. 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @parasolnikov 14 marca 2019 13:08
14 marca 2019 16:54

brawo dla tego pana, prawdziwy gieroj!

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @bozenan 14 marca 2019 16:53
14 marca 2019 17:39

Nie chodzi o gorszenie się. Pani nie jest targetem tej piosenki. Jest ona przeznaczona dla młodych i stanowi część propagandy mającej na celu seksualizację młodych (tych którzy rozumieją tekst). 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @DrzewoPitagorasa 14 marca 2019 17:39
14 marca 2019 17:43

Czyli jest częścią tej samej propagandy co Tulia, tylko strzelają z innej pozycji. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @DrzewoPitagorasa 14 marca 2019 17:39
14 marca 2019 17:51

I ta seksualizacja nie jest ot, tak sobie, ale żeby stłumić naturalną chęć posiadania dzieci. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Grzeralts 14 marca 2019 17:51
14 marca 2019 19:02

Zgadza się. Bardzo dobra dyskusja na ten temat na kanale Polonia Christiana (Między innymi o korzeniach rewolucji 68' roku)

 

https://www.youtube.com/watch?v=hE_l2Mks3Kg

 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @DrzewoPitagorasa 14 marca 2019 17:39
14 marca 2019 21:50

odkąd pamiętam piosenki latynosów były zawsze na to samo kopyto co piosenka Louisa Fonsi, oni nie są subtelnymi poetami tylko walą prosto z mostu  co im chodzi. Więc ja bym jednak nie upatrywała seksualizacyjnych spisków w "despacito"

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować